Niedziela Miłosierdzia

II Niedziela Wielkanocna (Niedziela Miłosierdzia),
19 kwietnia 2009 r.
Druga Niedziela Wielkanocna to Niedziela Miłosierdzia. Zmartwychwstały Chrystus pokazuje œw. Tomaszowi swoje rany, przebacza mu niewiarę, daje kolejnš szansę.
Miłosierdzie Boże nigdy nikogo nie odtršca, wierzy nawet w wštpišcych, pozyskuje niedowiarków. W Eucharystii Jezus pozwala nam dotykać swojego poranionego Ciała, obejmuje miłosierdziem, leczy nasze rany. Powtarzajmy razem za œw. Faustynš: Jezu ufam Tobie!

II Niedziela Wielkanocna (Niedziela Miłosierdzia),
19 kwietnia 2009 r.

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków: Int. + Wiktoria, Jan Gajec
10.00 - Przywodzie: Int. + Wacław Karpowicz, 15 rocz.
11.30 - Lubiatowo: Int. + Marianna i Władysław Skwarek
13.00 – Żuków: + Sylwester, Władysława, Stanisław z rodziny
Turtoniów.
18.00 – zebranie Rady Parafialnej w Domu Parafialnym.
19.00 – zebranie Komitetu Organizacyjnego Festynu
Msze Œwięte w tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 18.00 – Msza Œw. w intencji ofiar poszkodowanych w
pożarze w Kamieniu Pomorskim.
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 – Msza Œw. + Stanisław Kałuziński, Helena i
Stanisław Skwarek
Œroda, Żuków, 18.00 – Nowenna do MBNP, Msza Œw.
Czwartek, Przywodzie, 18.00 – Msza Œw. int. + Teofil Karolkowski
Po Mszy Œw. spotkanie z kandydatami do bierzmowania kl. III
Pištek, Żuków, 18.00 – Msza Œw.
Spotkanie z kandydatami do bierzmowania Kl. III
Sobota, Żuków, 18.00 – Msza Œw. Int. + Piotr Kolec

Intencje w przyszłš niedzielę:
8.00 – Żuków: + Henryk Reguła
10.00 – Przywodzie: + Stanisław Pawłowski
11.30 – Lubiatowo: Jan i Marianna Pacak
13.00 – Żuków: + Józef Mirzejewski, 1 rocz.
Dziœ do nabycia nowy numer NIEDZIELI: 4 zł.

Zapowiedzi:

Frużyński Michał, kawaler, zam. w Przelewicach i Tomczak Ewa, panna zam. w Przywodziu
Zap

1. Dokładnie dzisiaj przypada czwarta rocznica wyboru Papieża Benedykta XVI. Modlitewnie wspierajmy jego posługę w naszych trudnych czasach.
2. w Poniedziałek Wielkanocny dowiedzieliœmy się o tragicznym pożarze w hotelu socjalnym w Kamieniu Pomorskim, w którym zginęło 21 osób, a kilkadziesišt zostało poszkodowanych. Ks. Arcybiskup Dzięga prosi, aby od 19 do 26 kwietnia, odprawić Mszę Œw. w intencji ofiar i osób poszkodowanych w wyniku pożaru.
W przyszłš niedzielę przy wychodzeniu z koœcioła zbiórka na rzecz ofiar w Kamieniu Pomorskim.

Ks. Arcybiskup prosi też, aby od 20 kwietnia do końca maja w czasie każdej Mszy Œw., przed błogosławieństwem o odœpiewanie suplikacji i odmówienie dziesištka różańca w intencjach przedstawionych w czytanym Słowie.

3. W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystoœć œwiętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nasze myœli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdujš się jego relikwie. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyœwiadczył nam przez posługę œwiętego Wojciecha na naszej ziemi. Od tysišca lat jesteœmy chrzeœcijanami. Ale z tej wielkiej łaski wypływajš także zadania, przede wszystkim godnego wypełniania Ewangelii Chrystusowej w codziennym życiu. Jako spadkobiercy œwiętego Wojciecha nie możemy się jej wstydzić i nie możemy spokojnie patrzeć, kiedy się jš poniewiera.

4. W tym tygodniu celebrujemy także œwięto Marka Ewangelisty (w sobotę, 25 kwietnia). Jednoczeœnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Œwištecznš Eucharystię połšczymy z nabożeństwem błagalnym. Wszyscy, także mieszkańcy miast, proszš o błogosławieństwo dla pracujšcych na roli i o pomyœlne zbiory. Będziemy się też modlić o to, aby nikomu na œwiecie nie brakowało chleba.

Na nowy tydzień: „Szczęœć Boże”.