V Niedziela Wielkiego Postu, 29.03.2009

V Niedziela Wielkiego Postu - 29.03.2009
Okres Wielkiego Postu prowadzi nas do głębszego zastanowienia się nad naszym życiem, a zwłaszcza nad jego celem, którym jest sam Bóg - Pan chwały, szczęścia i życia. Czy mamy rzeczywiście na względzie ten cel i czy podejmujemy działania, które mogłyby do niego doprowadzić? Postawienie sobie takich pytań jest uzasadnione na początku Mszy Świętej, ponieważ to właśnie jej przeżywanie stanowi centrum naszego dążenia do tego celu oraz udziela nam tej mocy, która jest bezwzględnie koniecznym warunkiem osiągnięcia tego celu. Jest to tym bardziej ważne w dzisiejszą niedzielę, gdyż Chrystus chce nas pouczyć o podstawowej zasadzie zmierzania do Boga - zasadzie umierania, z którego rodzi się prawdziwe życie
INTENCJE NIEDZIELNE:
8.00 – Żuków – + Marianna Kowalska, 1 rocz.
10.00 - Przywodzie: - + Rudolf Szaper, 20 rocz.
11.30 – Lubiatowo: - + Maria i Jan Chłap
13.00 – Żuków: + Edward i Jadwiga Głuszczak

Dziś gościmy alumna ASD w Szczecinie, który przybył do naszej wspólnoty, abp modlić się o dar nowych powołań i dać świadectwo o swoim powołaniu, a po Mszy Św. będzie zbierał ofiary na utrzymanie AWSD w Szczecinie

17.00 – GORZKIE ŻALE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI
1. Od dzisiejszej, piątej, niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach.

2. IV ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II
Cztery lata temu (2 kwietnia 2005) z wielkim bólem żegnaliśmy umierającego Ojca Świętego Jana Pawła II. Ciągle pamiętając o nim, odczuwamy wewnętrzną potrzebę podążania jego drogą. Nawet jego śmierć była wzruszającą i głęboką katechezą o prawdziwej miłości: Boga do człowieka i człowieka do Boga. Przede wszystkim powinniśmy realizować jego duchowy testament i naśladować go w całkowitym oddaniu się Bogu i braciom. Nie traćmy z oczu tego urzekającego wzoru chrześcijańskiego życia, a w Słudze Bożym Janie Pawle II upatrujmy skutecznego orędownika w Niebie na nasze trudne czasy.

W czwartek, o godz. 19.00 Msza Św. o rychłą beatyfikację Jana Pawła II i prośby do Boga za wstawiennictwem Sługi Bożego. Po Mszy Św. program ku czci Wielkiego Papieża: „Ocalić troską życie” w oparciu o encyklikę „Evangelium Vitae” w wykonaniu naszej młodzieży po kierunkiem p. Krystiana Stalingera.

3. Przyszła niedziela jest już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam przeżywanie w pogłębiony sposób tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas Mszy Świętych poświęcimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.

4. Koniec Wielkiego Postu to sposobna okazja, aby zadbać o krzyże – symbol naszej wiary i nadziei. Znajdują się wszędzie, gdzie toczy się nasze życie: przy drogach, na placach, w przydomowych ogródkach i na innych miejscach. Kiedy będziemy świętować triumf Krzyża, niech te, obok których przechodzimy, na które spoglądamy, będą zadbane, odnowione, a ich otoczenie wysprzątane.

5. W tym tygodniu jeszcze pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych przed Świętami.
MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU
Poniedziałek, Żuków, 9.00 – Msza Św.
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 – Droga Krzyżowa.
Środa, Żuków, 12.00 – Msza Św. - + Franciszka, 20 rocz. i Michał 7 rocz. Podrzyccy.
Czwartek, Przywodzie, 17.30 – Droga Krzyżowa, Msza Św. - + Marian Ryś i Anna Łata – od córki z rodziną. Od 16.00 odwiedziny chorych.
Żuków, 19.00 – Msza Św.
Piątek, Żuków, 18.00 – Droga Krzyżowa, Msza Św.
Od godz. 15.00 odwiedziny chorych.
Sobota, Żuków, 18.00 - Msza Święta: o Boże błogosł. dla Stanisławy Walczak z okazji 88 urodzin.

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ

8.00 – Żuków – Intencja Żywego Różańca
10.00 - Przywodzie: - Intencja Żywego Różańca
11.30 – Lubiatowo: - Intencja Żywego Różańca
13.00 – Żuków: + Sebastian Ryfa, 11 rocz.

17.00 – GORZKIE ŻALE

Do nabycia nowy numer ‘NIEDZIELI’ – 4.00 zł.

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże".