VII NIedziela Roku, 22 lutego 2009 r.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 22.02.2009
Zebrani na Eucharystii, która jest pamiątką Paschy Chrystusa, stajemy u źródła, a zarazem na szczycie. Wierzymy bowiem, że Eucharystia jest niewyczerpanym źródłem świętości, łaski i mocy duchowej dla każdego chrześcijanina. Jednocześnie, uczestnicząc we Mszy Świętej, uczestniczymy w najdoskonal-szym akcie kultu Bożego - to jest właśnie szczyt życia chrześcijańskiego. W takim nastawieniu zechciejmy wsłuchać się w dzisiejsze słowo Boże, które przypomina nam o odpowiedzialności za życie duchowe bliźnich.

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków – + Arkadiusz Lewandowicz
10.00 - Przywodzie: - + Jan, Maria, Małgorzata Zych
11.30 – Lubiatowo: - + Józefa Raniszewska i Władysław Zagdański
13.00 – Żuków: + Józef Król, 6 rocznica.
Chrzest: Joanna Alicja Cichowicz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI
l. Kończy się tegoroczny Karnawał! W tym tygodniu, 25 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Popiół przypomina, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

2. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Jednocześnie przez cały Wielki Post będzie trwała wielka akcja trzeźwościowa. W tym roku wszelki trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny staną się prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały żywą wiarą.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU
Poniedziałek, Żuków, 9.00 –
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 - + Kunegunda i Jan Pijewscy
Po Mszy Św. spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
Środa Popielcowa:
16.00 –Lubiatowo: + Helena Rzepiak, 1 rocz.

17.15 – Przywodzie: + Mroczkowsk Czesław w miesiąc po pogrzebie.
Żuków, 18.30 Msza Św. - + Stanisław Gudan, Stefania i Michał Lelis.
Czwartek, Przywodzie,17.00 – Droga Krzyżowa
Msza Święta + Teofil Karolkowski
Piątek, Żuków, 17.00 – Droga Krzyżowa, Msza Św.
Sobota, Żuków, 9.00 - Msza Święta, + Roman Konecki

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ

8.00 – Żuków – + Intencja Żywego Różańca
10.00 - Przywodzie: - + Intencja Żywego Różańca
11.30 – Lubiatowo: - + Intencja Żywego Różańca
13.00 – Żuków: o Boże błogosławieństwo dla ks. Proboszcza –
od Parafian.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁÓW
Przywodzie: pp.
Lubiatowo: pp.
Żuków: pp.
Do nabycia nowy numer ‘NIEDZIELI’ – 4 zł.

Zapowiedzi: do stanu małżeńskiego przygotowują się: Dondalski Łukasz, kawaler,
zam. w Lubiatowie i Kucińska Lucyna Karolina, panna zam. w Obrycie – zap. 1

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże”!