XI Niedziela Zwykła, 14.06.2009

Wprowadzenie do Mszy Œwiętej
Uczestniczšc w Eucharystii, przychodzimy do samego Ÿródła życia. Jezus Chrystus, który się za nas ofiaruje, napełnia nas życiem Bożym i sprawia, że ono w nas wzrasta i dojrzewa aż do czasu, kiedy osišgniemy jego pełnię w królestwie Bożym w wiecznoœci. Otwórzmy się zatem na ten dar życia wiecznego poprzez żywš wiarę, goršcš miłoœć i ufnš nadzieję.
Pragniemy w czasie tej Eucharystii podziękować Bogu za dar sakramentu bierzmowania, za posługę księdza biskupa, za rodziców i wszystkich, którzy pomogli bierzmowanym przygotować się do dobrego przyjęcia darów Ducha Œwiętego.

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków: + Weronika, 11 rocz. œmierci Władysław, imieninowa.
10.00 – Przywodzie: + Ferdynand Kaczor, 7 rocz.
11.30 – Lubiatowo: + Leszek Dembowski
13.0 – Żuków: + Jan Margol imieninowa

1.Przeżywamy tak zwanš oktawę uroczystoœci Bożego Ciała. Otwórzmy się na działanie Ducha Œwiętego w Eucharystii, aby i w naszym życiu mogły objawić się tak potrzebne dzisiejszemu œwiatu cuda Bożej łaski: cud przebaczenia przeœladowcom, cud troski o chorych i zniewolonych, cud zabiegania o sprawy Boże bardziej niż o wypchany trzos, cud bezinteresownego dzielenia się zwykłš ludzkš dobrociš.
2. W pištek, 19 czerwca, przypada uroczystoœć Najœwiętszego Serca Pana Jezusa. Cały czerwiec poœwięcony jest czci Bożego Serca. Ten kult na naszej ziemi zawsze był bardzo żywy. To na proœbę polskich biskupów papież Klemens XIII w 1765 roku uroczystoœć Najœwiętszego Serca Pana Jezusa rozcišgnšł na cały Koœciół. Wielu pamięta jeszcze praktykę specjalnego poœwięcenia rodzin Najœwiętszemu Sercu. Tyle pokoleń dobrych ojców i matek, tyle powołań kapłańskich i zakonnych kształtowało się w szkole Jezusowego Serca! To Serce jest Ÿródłem miłosierdzia dla współczesnego człowieka i œwiata. Podczas Eucharystii będziemy goršco prosić, by Jezus uczynił serca nasze według Serca swego… Z racji uroczystoœci w pištek nie będzie obowišzywał post od potraw mięsnych.

4. Zaœ w sobotę, 20 czerwca, zwracamy się do Niepokalanego Serca Najœwiętszej Maryi Panny. Ona nieustannie prowadzi nas do swego Syna i cišgle podpowiada: „Uczyńcie, co mój Syn wam powie…”.

Msze Œwięte w Tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 18.00 – Msza Œw. z nabożeństwem czerwcowym.
+ Stefania Mistecka w miesišc po pogrzebie.
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 – Msza Œw. + Maria Kobus, 27 rocz.
Œroda, Żuków, 18.00 – Msza Œw. + Piotr Kolec i Lesław i Stanislaw Szagańscy
Czwartek, Przywodzie – Msza Œw. + Władysław Gołuch
Pištek, Najœwiętszego Serca Pana Jezusa, Żuków,
8.00 – Msza Œw. na zakończenie roku szkolnego.
18.00 – Msza Œw. z nabożeństwem

Sobota – Żuków: 18.00 – Msza Œw.

Intencje w przyszłš niedzielę:
8.00 – Żuków: + Czesław i Wiesław Pietrzak
10.00 – Przywodzie: + Wiktor Baturo, 13 rocz., Kazimierz Fršczek, 12 rocz.
Eugeniusz Augustynowicz, 6 rocz.
11.30 – Lubiatowo: + Leokadia, Jakub i Jan Kupisz
13.00 – Żuków: Filip Walczak, 18 rocznica urodzin od rodziców i dziatków

SPRZĽTANIE KOŒCIOŁÓW:
Przywodzie: pp.
Lubiatowo: pp.
Żuków: pp.

W dzisiejszš niedzielę zbiórka przy wychodzeniu z koœcioła na Wydział Teologiczny US i KUL

Do stanu małżeńskiego przygotowujš się:
Artur, Piotr Wełpa, kawaler, zam. w Lubiatowie i Katarzyna Małgorzata Wuttke, panna,
zam. KoŸmin Wlkp. Zap. 2

Tomasz Mielcarek, kawaler, zam. w Żukowie i Magdalena Mikołajczyk, panna zam. w Pyrzycach zap. 1

Na nowy tydzień: „Szczęœć Boże”.