XV Niedziela Roku, B - 12 lipca 2009 r.

XV Niedziela Zwykła, 12.07.2009
Gromadzimy się w naszej œwištyni na Eucharystii, aby uczestniczyć w celebracji pamištki męki, œmierci i zmartwychwstania naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Będziemy œwiadkami i uczestnikami œwiętych obrzędów.
Proœmy dobrego Boga, aby umocnił naszš wiarę, co poŹzwoli nam odważnie œwiadczyć o zmartwychwstałym Chrystusie w naszym codziennym życiu i nieœć Dobrš Nowinę siostrom i braciom.

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków: + Piotr Kolec
10.00 – Przywodzie: + Marianna Matyszczyk, 5 rocz.
11.30 – Lubiatowo: + Czesław Kubicki
13.00 – Żuków: + Józef Lachowski
Dziœ módlmy się goršco o dobrš pogodę na czas żniw.

Msze Œwięte w Tygodniu:
Poniedziałek, Lubiatowo, 20.00 Msza Œw. Fatimska z procesjš(przynosimy œwiece). Intencja: + Antoniego i Józefę Zych.
Wtorek, Żuków, 18.00 – Msza Œw. – za parafian
Œroda, Przywodzie, 18.00 – Msza Œw. Intencja z 31 maja: + Zofia i Józef Nowak
Czwartek, Żuków, 18.00 – Msza Œw.
Pištek, Żuków, 18.00 – + Genowefa, 9 rocz. i Michał Korzeniewscy
Sobota, Przywodzie, 17.00 – œlub: Tomczak Ewa i Frużyński Michał
Sobota, Żuków, 18.00 – Msza Œw.

1. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o œwiętowaniu Dnia Pańskiego. To najważniejszy dzień tygodnia, kiedy szczególnie uroczyœcie i we wspólnocie celebrujemy Eucharystię. Takš niedziela była od poczštków chrzeœcijaństwa. W każdš wakacyjnš niedzielę uczestniczmy we Mszy Œwiętej bez względu na okolicznoœci, w jakich się znajdziemy. W ten sposób dajemy œwiadectwo żywej wiary. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie œwištyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagš i należnš czciš dla Boga obecnego w Najœwiętszym Sakramencie. Zatem pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

2. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najœwiętszš Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właœnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu przeœladowań przenieœli się do Europy i dali poczštek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Koœcioła. Œwięci, których wydały zakony karmelitańskie, należš do najpopularniejszych. W tym gronie znajduje się œwięta Teresa od Dziecištka Jezus, a spoœród Polaków znany jest œwięty Rafał Kalinowski.

3. To wspomnienie Najœwiętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowoœci chrzeœcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do œmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Dziœ wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, by nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijnoœci, noszony z wiarš i miłoœciš.

4. Zbiórka na powodzian
W ostatnich dniach czerwca ok. 10 tys. naszych rodaków zostało dotkniętych klęskš powodzi. Wielu utraciło dach nad głowš, miejsca pracy i dorobek całego życia. Wobec ogromu tej ludzkiej tragedii nie możemy pozostać obojętni. Dlatego na apel Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi w dzisiejszš niedzielę przy wychodzeniu z koœcioła będzie przeprowadzona zbiórka na rzecz poszkodowanych przez powódŸ.

5. Zebranie Rady Parafialnej
Dziœ o godz. 20.00 zebranie Rady Parafialnej celem omówienia szczegółów zwišzanych z zabawš 25-go lipca.

6. Nowy numer NIEDZIELI. Warto przeczytać: Trwaj, chwilo, jesteœ piękna; Miasta i wsi w wodzie; Miłoœć Chrystusa przynagla mnie.. Normalnemu człowiekowi krzyż nie może przeszkadzać; Gdzie w wakacje szukać Boga; Wołyń we krwi; Savoir-vivre: przy stole.

Intencje w przyszłš niedzielę:

8.00 – Żuków: + z rodziny Kadłubków
10.00 – Przywodzie: + Teofil Karolkowski
11.30 – Lubiatowo: + Stanisława Resiak, 24 rocznica
13.00 – Żuków: + Stanisław Gintoft, 15 rocz.

SPRZĽTANIE KOŒCIOŁÓW:
Przywodzie: pp.
Lubiatowo: pp.
Żuków: pp.

Do stanu małżeńskiego przygotowujš się:
Marta Kadłubek, panna zam. w Żukowie i Mirosław Janusz, kawaler, zam. w Brzesku, zap. II

Na nowy tydzień: „Szczęœć Boże”.