XX Niedziela Roku, 16 sierpnia 2009

XX Niedziela Zwykła, 16.08.2009

Wprowadzenie do Mszy Œwiętej

Ilekroć sprawujemy Eucharystię, tylekroć korzystamy z zaproszenia Jezusa, abyœmy karmili się Jego Ciałem i Krwiš. Składajšc w Jego ręce całe nasze życie fizyczne i duchowe, otwórzmy się na Jego słowo i zaproœmy Go do naszych serc.
Œwiadomi własnej niedoskonałoœci i grzesznoœci, proœmy naszego Pana, aby nam wybaczył grzechy i przemienił nasze życie.

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków: + Stanisława i Henryk Trzoniec
10.00 – Przywodzie: + za zmarłych z rodziny Rozwadowskich i Ditmar
11.30 – Lubiatowo: + Józefę, Szczepana i Edwarda z rodziny Dudów
13.00 – Żuków: + Stefania i Anna Łuczyniec

Msze Œwięte w Tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 18.00 Msza Œwięta – za parafian

Wtorek, Lubiatowo, 18.00 – Msza Œw. z nowennš do MBNP

Œroda, Żukow, 18.00 – Msza Œw. z nowennš do MBNP – + Bolesław Bażant
Czwartek, Przywodzie, 18.00 – Msza Œw. + Gerhard Rutz, 4 rocz.

Pištek, Żuków, 18.00 –- Msza Œw.
Sobota, Żuków, 17.30 - + Jan Gola

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. W sierpniu tak często nasze myœli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliœmy jednš z największych uroczystoœci w Koœciele: Wniebowzięcie Najœwiętszej Maryi Panny. W następnš sobotę, 22 sierpnia, radujemy się Maryjš – Królowš. Od najwczeœniejszych wieków Koœciół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swojš Królowš. Także i nasz Naród, odczytujšc znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właœnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękujšc za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyœcie uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królowš wszystkich, gdyż wydała na œwiat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

2. W maryjnym sierpniu pamiętajmy szczególnie o modlitwie w intencji trzeŸwoœci naszego Narodu. Wiele zależy od nas samych. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa! Maryi – Królowej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji.

3. Nie zapominajmy też o pielgrzymach oraz wypoczywajšcych na wakacjach. Proœmy Matkę Boga i naszš o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacajšcy wypoczynek i szczęœliwy powrót do domu.

4. Dziœ do nabycia nowy numer NIEDZIELI. Piosenki Golców…; Urodziłem się zakonnikiem; Uwięzieni w szkle; Ukochać Afrykę; Katecheza papieska o Œw. Janie Vianney’u; Czy ateistów można zostawić w spokoju; Program telewizyjny.

Intencje w przyszłš niedzielę:

8.00 – Żuków: + Helmud Kinert, 1 rocz.
10.00 – Przywodzie: + Łukasz Lewandowski
11.30 – Lubiatowo: + Stefan Babiuch, 30 rocz.
13.00 – Żuków: + Bogdan Kowalski, 3 rocz.

SPRZĽTANIE KOŒCIOŁÓW:
Przywodzie: pp.
Lubiatowo: pp.
Żuków: pp. Honorata Kowalewska-Cytryna o Barbara Szlinger

Na nowy tydzień Szczęœć Boże!