XXIII Niedziela Roku, 06.09.2009 r.

XXIII Niedziela Zwykła, 06.09.2009

Wprowadzenie do Mszy Œwiętej
Chrzeœcijanie, mimo iż majš możliwoœci nawišzania kontaktu z Bogiem, często go zaniedbujš. Zamykajš się na Boga, nie chcš słuchać Jego słów, zapominajšc modlitwie.
W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy o uzdrowieniu głuchoŹniemego, do którego Jezus powiedział: „ŤEffathať, to znaczy otwórz się" (Mk 7,34). Jezus pragnie także nas otworzyć na Jego słowo, na słowo Dobrej Nowiny, abyœmy nie chodzili w ciemnoœci, lecz podšżali drogš œwiatła ku wiecznemu zbawieniu.
Proœmy naszego Pana, żeby skruszył nasze zatwardziałe serca i uwolnił nas od wszelkich błędów i grzechów, które uniemożliwiajš Jego przyjœcie do nas.

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków: Intencja Żywego Różańca
10.00 – Przywodzie: Intencja Żywego Różańca
11.30 – Lubiatowo: Intencja Żywego Różańca
13.00 – Żuków: + Marta i Izydor Katoliccy

Msze Œwięte w Tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 18.00 Msza Œwięta – + Antoni i Marianna Okoń
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 Nie będzie Mszy Œw. ze względu na odpust w Brzesku.
Œroda, Żukow, 18.00 – Msza Œw. z nowennš do MBNP – + Józef Fiłka od córki Elżbiety z całš rodzinš.
Czwartek, Przywodzie, 18.00 – Msza Œw.
Pištek, Żuków, 18.00 –- Msza Œw. + Józef Fiłka od syna Tomasza z całš rodzinš.
Sobota, Żuków, 18.00 – Msza Œw. chrzest: Wenessa Papaj

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Od poczštku wrzeœnia modlitwy o pokój i dobre wychowanie młodszego pokolenia. Warto więc dziœ przypomnieć słowa Sługi Bożego Jana Pawła II: „Osišgniemy pokój, wychowujšc do pokoju! […] Koœciół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowišzkiem” (z orędzia na XXXVII Œwiatowy Dzień Pokoju). W nurcie tej wrzeœniowej modlitwy, w zbliżajšcš się rocznicę terrorystycznej napaœci na Word Trade Center w Nowym Jorku 11 wrzeœnia (przypada w najbliższy pištek), obejmijmy pamięciš ofiary tej i innych tragedii, których Ÿródłem zawsze jest nienawiœć. Proœmy Chrystusa – Księcia Pokoju, by nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i harmonii, a Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

2. Wrzesień przemierzamy z Maryjš. We wtorek, 8 wrzeœnia, obchodzimy jedno z najstarszych œwišt maryjnych: Narodzenia Najœwiętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako œwięto Matki Bożej Siewnej. A w sobotę, 12 wrzeœnia, w liturgii wspominamy Najœwiętsze Imię Maryi. Wspomnienie to ma bardzo wyraŸny polski akcent, bo ustanowił je papieża Innocentego XI jako dziękczynienie za ocalenie chrzeœcijańskiej Europy przed nawałš tureckš w 1683 roku, do czego przyczynił się król Jan III Sobieski. Nadal pielgrzymujemy i gromadzimy się w wielu maryjnych sanktuariach, by uczyć się Chrystusa, by rozwijać w sobie wiarę, nadzieję i miłoœć w szkole Maryi. Ona w raz powiedzianym Bogu „fiat” wytrwała w nim do końca.

3. Œwięto Narodzenia Najœwiętszej Maryi Panny jest też okazjš do specjalnej modlitwy matek i w intencji matek z naszej wspólnoty. Oby wszystkie matki, wychowujšce małe i duże dzieci, a także te spodziewajšce się narodzin potomstwa, zawsze były blisko Maryi – najlepszej z matek.
5. Dziœ do nabycia nowy numer NIEDZIELI.
Niedziela telewizyjna.

Intencje w przyszłš niedzielę:

8.00 – Żuków: o Boże błogosławieństwo dla Oliwii Błaszczyk
10.00 – Przywodzie: + Zofia i Józef Nowak
11.30 – Lubiatowo:
13.00 – Żuków: Dziękczynienie za tegoroczne plony.

SPRZĽTANIE KOŒCIOŁÓW:
Przywodzie: pp.
Lubiatowo: pp.
Żuków: pp.

Zapowiedzi:
Dorota Kurkowiak, panna, zam. Lubiatowo i Jarosław Włodarczyk, kawaler zam. Zaborsko, zap. 1

Na nowy tydzień „Szczęœć Boże!