XXIV Niedziela Roku - B, 13 wrzeœnia 2009 r.

XXIV Niedziela Zwykła, 13.09.2009

Wprowadzenie do Mszy Œwiętej
Jezus Chrystus przyszedł na ziemię, aby każdy z nas mógł cieszyć się autentycznym szczęœciem. Dlatego też oddał swoje życie za nas i wybawił z niewoli grzechu oraz szatana i pozostał wœród nas w sakramentalnych znakach. Przystępujšc do sakramentów œwiętych, wybieramy życie z Chrystusem, dzięki któremu możemy przezwyciężyć nawet największe trudnoœci i znieœć najdotkliwsze przykroœci.
Niech dzisiejsze spotkanie z naszym Panem i Zbawicielem jeszcze bardziej umocni nas w przekonaniu, że warto kroczyć przez życie z Nim, który wezwał nas, abyœmy zaparli się samych siebie, wzięli swój krzyż i Go naœladowali (por. Mk 8,34).
Aby móc godnie uczestniczyć w tym spotkaniu, przeproœmy Boga za to, że nie zawsze kroczyliœmy za Chrystusem i niekiedy dawaliœmy się zwieœć powabom zła, dšżšc do przy-jemnoœci i wygody.

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków: o Boże błogosławieństwo dla Oliwii Błaszczyk
10.00 – Przywodzie: + Zofia i Józef Nowak
11.30 – Lubiatowo: + Zofia i Stanisław Obarzanek i Marianna i Jan Paszewscy.
13.00 – Żuków: Dziękczynienie za tegoroczne plony.
20.00 – Żuków – Nabożeństwo fatimskie z procesjš po wiosce.

Msze Œwięte w Tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 18.00 Msza Œwięta
Wtorek, Lubiatowo, 16.30 Msza Œw. z nowennš - ze względu na odpust Matki Boskiej Bolesnej w Pyrzycach.
Œroda, Żukow, 18.00 – Msza Œw. z nowennš do MBNP – + Piotr Kolec i Lesław, Stanisław Szagańscy.
Czwartek, Przywodzie, 18.00 – Msza Œw. Msza Œw. dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej.
Pištek, Żuków, 18.00 –- Msza Œw. + Józef Fiłka od sšsiadów z bloku 58.
Msza Œw. dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej.
Sobota, Żuków, 18.00 – Msza Œw.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Jutro, w poniedziałek, 14 wrzeœnia, przypada œwięto Podwyższenia Krzyża Œwiętego. Podczas Eucharystii w Zakopanem, pod krzyżem na Giewoncie, w czerwcu 1997 roku Sługa Boży Jan Paweł II mówił do nas: „Umiłowani bracia i siostry, nie wstydŸcie się krzyża. Starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłoœć Chrystusa. Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu społecznym czy rodzinnym. Dziękujmy Bożej Opatrznoœci za to, że krzyż powrócił do szkół, urzędów publicznych, szpitali. Niech on tam pozostanie! Niech przypomina o naszej chrzeœcijańskiej godnoœci i narodowej tożsamoœci, o tym, kim jesteœmy i dokšd zmierzamy, i gdzie sš nasze korzenie…”. W dzisiejsze œwięto warto zastanowić się nad miejscem i znaczeniem krzyża w moim życiu!

2. We wtorek, 15 wrzeœnia, ponownie swoje serca kierujemy do Maryi. Tego dnia przypada liturgiczne wspomnienie Najœwiętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża stojšca pod krzyżem na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy krzyżu Jezusa Chrystusa jako znaku naszego zbawienia. Cierpienie Maryi u stóp krzyża posiada szczególne znaczenie. Maryja łšczyła je z mękš swojego Syna, stajšc się dla nas w ten sposób Matkš w porzšdku łaski. Dlatego Koœciół nazywa Jš Współodkupicielkš, co w niczym nie umniejsza dzieła Jezusa Chrystusa, ale zwraca uwagę na wkład, udział Maryi w misterium Odkupienia. Wszyscy, a zwłaszcza chorzy i cierpišcy, uczmy się od Niej łšczyć własne cierpienia z cierpieniami Chrystusa. Wtedy majš one wielki sens i sš nieocenionym skarbem wielkiej modlitwy całego Koœcioła.

3. W naszych modlitwach pamiętajmy o poległych za Wschodzie. Właœnie w œrodę, 17 wrzeœnia, przypada rocznica napaœci Zwišzku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku.

4. We wrzeœniu szczególnie modlimy się za dzieci, młodzież i wychowawców. W nadchodzšcym tygodniu bę w pištek, 18 wrzeœnia, przypada œwięto Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, nadal jest on czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii przez jego wstawiennictwo będziemy prosić o œwiętoœć dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłoœć naszego Narodu i Koœcioła.

5. Dziœ do nabycia nowy numer NIEDZIELI.
Niedziela telewizyjna.

Intencje w przyszłš niedzielę:

8.00 – Żuków: + Marianna Górna, 2 rocz.
10.00 – Lubiatowo: + Stanisław, Franciszka i Józef Kobusowie
11.30 – Żuków: + Piotr Urbaniak, 10 rocz.
13.00 –Przywodzie: Dziękczynienie za tegoroczne plony.
W przyszłš niedzielę przypadajš DOŻYNKI GMINNE w Przywodziu. Msza Œw. koncelebrowana w koœciele o godz. 13.00

SPRZĽTANIE KOŒCIOŁÓW:
Przywodzie: pp.
Lubiatowo: pp.
Żuków: pp.

Zapowiedzi:
Dorota Kurkowiak, panna, zam. Lubiatowo i Jarosław Włodarczyk, kawaler zam. Zaborsko, zap. 2

Na nowy tydzień „Szczęœć Boże!