III NIEDZIELA WIELKANOCNA, ROK C 05.05.2019 r.

Istnienie dobra lub brak jest uzależnione od obecności albo nieobecności miłości . Dlatego Chrystus stawia trzykrotne pytanie o miłość, by ona była deklaracją naprawiającą trzykrotne wyparcie się Mistrza tuż przed śmiercią, ale też po to by pierwszy  z Apostołów napełniony miłością do Boga i człowieka z mocą głosił Dobrą Nowinę. Ta dzisiejsza Ewangelia uzmysławia nam, że motywacją naszej wiary, relacji do Boga powinna być miłość, która nadaje sens życiu ludzkiemu. Osoba, która kocha nie zastanawia się czy dobro, trud czyniony Bogu i drugiemu człowiekowi ma rację bytu- przykład rodziców, którzy z oddaniem trudzą się dla swoich dzieci. Idąc głębiej w naszym rozważaniu, jeżeli miłuję Boga, nie będą dla mnie ciężarem przykazania Boże, wymagania związanych z moją wiarą. Św. Piotr, który wyznał miłość Chrystusowi stał się autentystycznym świadkiem Boga. Zachęcam wszystkich, aby wyznać kolejny raz miłość Bogu za św. Piotrem, byśmy nie mieli wątpliwość, że warto poświęcić własne życie w imię chrześcijańskiej (Bożej) miłości.  Ewangelia III niedzieli wielkanocnej przypomina nam spotkanie zmartwychwstałego Jezusa z Piotrem. Piotr wyparł się Jezusa - a mimo to Jezus pyta go o miłość. Bóg nie wymaga naszej doskonałej miłości - wystarczy nasza krucha, słaba miłość.

NIEDZIELNE INTENCJE MSZALNE

• Żuków, 8:00  intencja Żywego Różańca - Aby Kościół w Afryce poprzez zaangażowanie swoich członków był zaczynem jedności pomiędzy narodami, a także znakiem nadziei dla tego kontynentu.
  • Przywodzie, 9:30 intencja Żywego Różańca
  • Żuków, 11:00, Pierwsza Komunia Święta, Msza w int. Dzieci rodziców i rodziców chrzestnych
  • Lubiatowo, 13:00,  intencja Żywego Różańca

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU

• oniedziałek, 06.05.2019 r.    Biały tydzień dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Zapraszamy do codziennego uczestnictwa w Eucharystii całej grupy dzieci.

W liturgii Kościoła obchodzimy święto świętych apostołów Filipa i Jakuba

• Żuków, Msza św. godz. 18:00 i nabożeństwo majowe

Inten. Za kapłanów

• Wtorek , 07.05.2019 r.
  • Lubiatowo, Msza św. g. 18:00 i nabożeństwo majowe

Inten. + Zofia Jan Pleszczuk, + Katarzyna Antoni Pawelec, + Franciszek, Jan, Czesław Kwiatkowski

• Środa, 08.05.2019 r. W liturgii Kościoła obchodzimy uroczystość św. Stanisława, biskupa i  męczennika, głównego patrona Polski

Inten. O wytrwanie w trudach codziennego życia i Boże
błogosławieństwo,opiekę Matki Bożej dla Stanisławy

• Czwartek, 09.05.2019 R,
  • Przywodzie, Msza św. g. 18:00 i nabożeństwo majowe

Inten. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata.

• Piątek, 10.05.2019 r.
  • Żuków, Msza św. g. 18:00 i nabożeństwo majowe

Inten. + Marian Momot, 6 rocz.

• Sobota, 11.05.2019 r.
  • Żuków, Msza św. g. 18:00 i nabożeństwo majowe

Inten. Dariusz Kadłubek, 17 rocz.

• 17:30 spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodziców. Po Mszy i nabożeństwie próba rocznicy Pierwszej Komunii świętej. Po próbie prosimy rodziców o posprzątanie Kościoła.

Niedziela, 12.05.2019 r.  IV niedziela wielkanocna , rok C

• Żuków, 8:00     + rodziny Przewłockich, Wiesława(K), Stanisław, Jerzy, Roman Cezary, Zofia, Michał Szufel.
  • Przywodzie, 9:30  + Łukasz Lewandowski, + Katarzyna Woźnicka
  • Lubiatowo, 11:00 + Jan, Marianna, Józefa(K), Wiesław, Mieczysław Grzelka
  • Żuków, 12:30    o Boże błogosławieństwo dla dzieci, które obchodzą rocznicę pierwszej komunii świętej i ich rodziców.

W dniu dzisiejszym w Kościele Parafialnym do swych serc po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa następujące dzieci:

Lubiatowo:
1. Maciej Górny