Powitanie nowego Księdza Proboszcza

Powitanie nowego proboszcza

W niedzielę 1 lipca 2018 r. na Mszy św. w kościele parafialnym pw. Świętej Trójcy w  Żukowie odbyło się powitanie nowego proboszcza ks. kan. Franciszek Kokoszyński. Zastąpił ks. kan. Mirosława Gębickiego,  który przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Na uroczystość wprowadzenia przybył dziekan dekanatu ks. kan. dr Grzegorz Harasimiak, który dokonał instalacji. Przed rozpoczęciem Eucharystii ks. kan. Franciszek Kokoszyński odczytał Dekret Księdza Arcybiskupa Metropolity Szczecińsko-Kamińskiego, którym mianował go proboszczem  z dniem 1 lipca 2018 r. proboszczem naszej parafii z wszystkimi uprawnieniami w zakresie prawa powszechnego i diecezjalnego.  Ks. kan. Franciszek przeszedł do nas z Dekanatu Maszewo, gdzie przez 27 lat pełnił  posługę proboszcza Parafii pw. Świętego Antoniego Padewskiego w Rożnowie.

Ks. Dziekan dokonał uroczystego wprowadzenia ks. kan. Franciszka oraz wręczył mu symboliczne klucze i życzył błogosławieństwa na dalsze lata kapłańskiej posługi. Słowa powitania do nowego pasterza skierowali również przedstawiciele parafii.

Czcigodny Księże Proboszczu!

życzymy Bożego błogosławieństwa i mocy Ducha Świętego, wytrwałości i odwagi w realizacji wyznaczonych celów oraz dobrego samopoczucia. Niech nie zabraknie ludzkiej życzliwości i solidarnego wsparcia we wszystkich troskach oraz  poczynaniach dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.

Niech Bóg w Trójcy Świętej będzie dla Ciebie siłą w tej posłudze, a Maryja otacza swoim wstawiennictwem.

Szczęść Boże!”

Parafianie – mieszkańcy Żukowa, Lubiatowa, Ukiernicy i Przywodzia