Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej 26. 08. 2018 r.

W dzisiejszą uroczystość kierujemy z wdzięcznością swoje uwielbienie do Boga za dar Matki w jasnogórskim obrazie Czarnej Madonny. Maryja została przedstawiona na nim z Dzieciątkiem na lewej ręce, prawą ma ułożoną na piersiach w taki sposób, jakby wskazywała na Syna. Za to serce, które bije ciągle dla jej dzieci. Wśród setek polskich sanktuariów Jasna Góra ma swoje pierwsze i uprzywilejowane miejsce. Rocznie to sanktuarium całego Narodu nawiedza od miliona do dwóch milionów pielgrzymów. Przybywają, by modlić się przed cudownym obrazem Maryi, która jest „najjaśniejszym znakiem pełni czasu” (papież Franciszek). U Niej pątnicy szukają u Maryi wsparcia i duchowych sił.

Żuków, 8:00   + Bartek Kadłubek, imieninowa od babci

Przywodzie, 10:00  + Mateusz Karolkowski

Lubiatowo, 11:30  + Regina 1 rocz. śm. + Józef 26  rocz. śm.

Żuków, 13:00   + Bolesław Bażant,  + Danuta Bażant   + Stefania Chimczuk

Msze Święte w tygodniu:

Poniedziałek  27.08.   Żuków, 7:00 Msza św. w wspomnienie św. Moniki, matki św. Augustyna

Wtorek  28.08.   Lubiatowo, 18:00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. w wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

Środa 29.08.  Żuków, 18:00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
 i Msza św. w wspomnienie obowiązkowe męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Czwartek 30.08. Przywodzie, 18:00 Msza św.

Piątek 31.08. Żuków, 18:00 Msza św.

Sobota 01.09. Żuków, 18:00 Msza św. i nabożeństwo pierwszej soboty

Paweł Dębowski, kawaler zamieszkały w Grzybnie 43/2

Julita Szymczak, panna zamieszkała w Przywodziu 12/1

Zapowiedź I

Dzisiaj o godz. 19:00 w Domu Parafialnym spotkanie Rady Duszpasterskiej, serdecznie zapraszam.

W przyszłym tygodniu dzieci i młodzież rozpoczną nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii świętej (klasa III) oraz młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania ( klasa VII, VIII i III Gimnazjum ) są proszeni od przyszłej niedzieli do obowiązkowego uczestnictwa we Mszy świętej. Po każdej Eucharystii otrzymają karteczki potwierdzające udział we Mszy św. Na karteczkach należy wpisać datę i wkleić do zeszytu od religii.