loading...
Zamknij wpis
« Strona glówna

Rekolekcje wielkopostne dla dzieci szkolnych 19-21.03.2018 r.

W ramach przygotowań do Świąt Wielkanocnych odbyły się trzydniowe rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żukowie. Przebogaty program tak w szkole jak i w kościele przygotowała p. mgr Teresa Kaczalska, katechetka. Każdego dnia dzieci podzielone na dwie grupy – młodszą i starszą – miały najpierw spotkanie w kościele, a potem zajęcia w szkole. Modlitwie, słowie do dzieci i Eucharystii przewodniczył ks. mgr Robert Gnych. Program by bogaty, bo dzieci śpiewały, czytały i modliły się, a p. Katechetka starannie przygotowała na wiele tygodni przed rekolekcjami teksty, śpiewy i scenariusze poszczególnych wydarzeń. W pierwszym dniu, ,  dzieci starsze po katechezie i dokładnym rachunku sumienia,   któremu przewodniczył ks. Rekolekcjonista, przystąpiły do sakramentu pokuty.  W drugim dniu rekolekcji odbyła się Droga Krzyżowa, a w ostatnim wszyscy uczestniczyli w Eucharystii i przyjęli Pana Jezusa w Komunii Świętej.

Program w szkole był urozmaicony projekcją filmów, pracami plastycznymi i poszerzeniem wiadomości na temat Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, który w bieżącym roku doznaje większej czci.

Jako proboszcz pragnę gorąco i serdecznie podziękować Dyrekcji, p. Katechetce i nauczycielom szkoły za zaangażowanie i wszelką pomoc w sprawnym przeprowadzeniu rekolekcji.

                                                                                                                                                   XMG

Zapraszamy!!!

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętej Trójcy w Żukowie
Żuków 36, 73 -115 Dolice / tel./fax 91 563 01 90 

Msze święte

Niedziela i święta

8.00 – Żuków 
10.00 – Przywodzie 
11.30 – Lubiatowo
13.00 – Żuków 

 

Spowiedź

 przed Mszą Świętą

WSPÓLNOTY

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Trójcy w Żukowie

Żuków 36, 73 -115 Dolice
tel./fax: 91 563 01 90,
email: kontakt@zukow.eparafia.pl
Profil parafii

Kancelaria czynna
w każdą sobotę

od godz. 10.00 - 12.00
oraz po Mszy Św. w tygodniu w Żukowie.
© 2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone